Kozminski Business Hub

Druga edycja Hackathonu EcoCraft zaowocowała dodatkami do Minecraft, dzięki którym gra będzie szerzyć ekologiczne wartości wśród swoich licznych graczy. W 24-godzinnym wyzwaniu udział wzięły zespoły gotowe do zaprogramowania dobrze działającej wtyczki. Oczywiście nie zabrakło dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród.

Dla drugiej edycji Startup Impact Program, przedsięwzięcia organizowanego przez Grupę Żabka i Kozminski Business Hub, nadszedł kulminacyjny etap – akceleracji. 7 grudnia podczas Open Day wyłoniono zwycięskie 3 startupy, które przez kolejne miesiące będą rozwijać się pod okiem organizatorów projektu. 

Program wspierający odpowiedzialną przedsiębiorczość

Startup Impact Program skupia się na udzieleniu wsparcia młodym przedsiębiorstwom, które działają na rzecz pozytywnej zmiany. Po raz drugi w rekrutacji wzięły udział startupy, których działalność realizuje wybrane Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W tej edycji szukano rozwiązań dotyczących:

  • zmniejszenia śladu węglowego, 
  • opakowań przyszłości, 
  • polepszenia dobrostanu dzieci i młodzieży oraz ułatwienia im dostępu do równych szans,
  • rozwoju przedsiębiorczości.

Wygrały ekologia, świeże pomysły i mądre wykorzystanie technologii

Laureatami 2. edycji Startup Impact Program zostały:

E-ice – startup odpowiadający za ekologiczne rozwiązanie, które pozwala na żądanie schłodzić dowolny napój w bardzo krótkim czasie przy wykorzystaniu dwutlenku węgla i bez wykorzystania prądu.

Seasoil – startup zajmujący się produkcją biopolimerów, z których powstają opakowania, ale nie tylko. Nowatorskie biopolimery umożliwiają rozkład opakowań w każdych warunkach środowiskowych. 

Vermico – startup, który tworzy inteligentne kompostowniki nadające się do użycia w warunkach miejskich, nawet biurowych. Kompostowniki oparte na pracy dżdżownic kalifornijskich zawierają systemy, które monitorują i wspomagają przebieg rozkładu.

 

Zwycięskie startupy wybrało Jury w składzie:

Rafal Rudzki – ESG Director, Grupa Żabka

Karol Gajewicz – Head of Venture Studio, Grupa Żabka

Anna Kozłowska – Mergers & Acquisitions Manager, Grupa Żabka

Mikolaj Szyc – Acceleration Specialist, Grupa Żabka

Boleslaw Rok – Professor of Corporate Sustainability Management, ALK

Bartosz Kondaszewski – Acceleration Program Director, KBH

Jan Dąbrowski Ph.D – CEO, KBH

A teraz do pracy!

Dla trzech startupów rozpoczyna się właśnie etap akceleracji. Laureaci programu otrzymają wsparcie merytoryczne ekspertów Kozminski Business Hub oraz możliwość przetestowania swoich rozwiązań w środowisku Grupy Żabka. Ścieżka testowania zostanie indywidualnie dostosowania do każdego z młodych przedsiębiorstw, tak by najlepiej rozwinąć ich potencjał.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia

Skontaktuj się z nami!

KOZMINSKI BUSINESS HUB

ul. Jagiellońska 59
03-301 Warszawa

NIP: 1132925416

info@kozminskihub.com