Kozminski Business Hub

Startup Impact Program

Czyli nasz szczególny program akceleracyjny. Razem z naszym Partnerem – Grupą Żabka przeprowadziliśmy już jego dwie edycje. Przedsięwzięcie skupia się na udzieleniu wsparcia młodym przedsiębiorstwom, które działają na rzecz pozytywnej zmiany.

Szukamy startupów, które pracują w obszarach kilku wybranych na daną edycję Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, np. zmniejszenia śladu węglowego, polepszenia dobrostanu dzieci i młodzieży, rozwoju przedsiębiorczości.

 

Program składa się z etapu konkursowego i akceleracji. Na początku zbieramy zgłoszenia, zapoznajemy się z działalnością wybranych startupów, a potem komisja sędziowska wybiera firmy, które wezmą udział w akceleracji.

 

Laureaci Startup Impact Program otrzymują wsparcie merytoryczne ekspertów Kozminski Business Hub oraz możliwość przetestowania swoich rozwiązań w środowisku Grupy Żabka. Ścieżka testowania zostaje indywidualnie dostosowania do każdego z młodych przedsiębiorstw, tak by najlepiej rozwinąć ich potencjał. 

 

Poniżej możesz dowiedzieć się więcej o każdej z dotychczasowych edycji.

 

Jakich startupów szukamy?
Czy Twoje rozwiązanie dotyczy:

Zmniejszenia śladu węglowego

Rozwiązania na rzecz przechwytywania i neutralizacji dwutlenku węgla z powietrza.

Rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną.

Rozwiązania z zakresu efektywnego i niskoemisyjnego ciągu chłodniczego dla produktów żywnościowych.

Procesowe, technologiczne, innowacyjne metody ograniczania marnowania żywności w łańcuchu wartości.

horna (3)

Alternatywne rozwiązania dla tworzyw sztucznych. Nadające się do recyklingu lub kompostowania, oraz przyjazne środowisku opakowania dedykowane dla szybkich dań gotowych, mogące wytrzymać ekstremalne warunki. 

 

Przyjazne środowisku opakowania jednorazowe do szybkich dań gotowych, mogące wytrzymać ekstremalne warunki – od mroźni do pieca konwekcyjno-mikrofalowego o temperaturze 275 stopni.

Nowe opakowanie do napojów gorących, bez plastiku, neutralne dla środowiska, z możliwością customizacji.

 

horna (4)

 

Rozwiązania dla szybkiego i innowacyjnego przywracania lub skalowania ochrony drogocennych ekosystemów naturalnych i przeciwdziałania wylesianiu.

Jeśli tak – na pewno chcemy Cię poznać!

Zgłoś się, jeśli:

Masz już prototyp swoich usług lub/i produktów. Może to być MVP –  minimalna wersja produktu, którą można poddać testom.

Masz określoną grupę docelową wiesz, czyje problemy rozwiązuje Twój startup i do kogo chcesz kierować swoją komunikację. 

Nie musisz mieć:

Klientów

Dotrzemy do nich razem

Eksperckiego zaplecza

Możesz skorzystać z naszych możliwości technicznych, marketingowych, prawniczych i innych.

Co możesz zyskać?

Mentoring prowadzony przez wysokiej klasy ekspertów.

Możliwość przetestowania swoich rozwiązań w najszybciej rozwijającej się sieci sklepów typu convenience w Polsce.

Szansę na współpracę ze wszystkimi podmiotami z Grupy Żabka.

Wsparcie dopasowane do potrzeb Twojego startupu.

Zobacz, co działo się w poprzednich edycjach

Dlaczego warto rozwinąć się pod naszymi skrzydłami?

 

Grupa Żabka została utworzona na początku 2021 roku i w jej obrębie funkcjonują: Żabka Polska – największa jednostka biznesowa, skupiająca obszar handlowy, Żabka Future – odpowiedzialna za nowe inwestycje, rozwój biznesu i narzędzi technologicznych oraz Przywództwo Strategiczne – trzy zespoły odpowiedzialne za wyznaczanie kierunków rozwoju całej Grupy poprzez budowanie strategii konsumenckich, personalnych i finansowych. W skład Grupy Żabka wchodzą także firma Maczfit, lider rynku cateringu dietetycznego w Polsce oraz Dietly.pl, wiodąca platforma e-commerce w tym segmencie. Celem Grupy jest tworzenie i łączenie wygodnych i odpowiedzialnych rozwiązań w obszarze convenience, które ułatwiają klientom codzienne życie. Działania w obszarze społecznej i środowiskowej odpowiedzialności Grupa rozwija w sposób strategiczny, integrując czynniki środowiskowe, społeczne i z obszaru ładu korporacyjnego (z ang. ESG) ze strategią biznesową. W ramach strategii odpowiedzialności Grupa Żabka podjęła się zobowiązań m.in. w zakresie dobrego żywienia, usług ułatwiających zrównoważone życie, rozwoju przedsiębiorczości, różnorodności i włączającej kultury organizacyjnej, ładu korporacyjnego oraz dekarbonizacji i cyrkularności.

 

 

Kozminski Business Hub, powstały przy Akademii Leona Koźmińskiego, organizuje ekosystem wsparcia innowacji. Spółka od wielu lat edukuje przedsiębiorców  oraz wspiera nowe i dobrze rokujące biznesy. 

 

Program akceleracyjny KBH cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Do tej pory odbyły się 4 edycje programu, do których za każdym razem zgłosiło się po kilkadziesiąt startupów. Podczas każdej edycji uczestnicy mieli do dyspozycji wsparcie szerokiego grona mentorów. Łącznie w programie akceleracyjnym pracowało 50 ekspertów z różnych dziedzin.

 

KBH co roku stwarza raport Startupów Pozytywnego Wpływu zawierający wypowiedzi ekspertów dotyczące polskiego ekosystemu pozytywnego wpływu, szczegółowe opisy działalności najciekawszych w danym roku startupów oraz informacje odnośnie inicjatyw wspierających ten ruch w Polsce. 

 

Skontaktuj się z nami!

KOZMINSKI BUSINESS HUB

ul. Jagiellońska 59
03-301 Warszawa

NIP: 1132925416

info@kozminskihub.com