Kozminski Business Hub

Startup Impact Program

Czyli nasz szczególny program akceleracyjny. Razem z naszym Partnerem – Grupą Żabka przeprowadziliśmy już jego dwie edycje. Przedsięwzięcie skupia się na udzieleniu wsparcia młodym przedsiębiorstwom, które działają na rzecz pozytywnej zmiany.

Szukamy startupów, które pracują w obszarach kilku wybranych na daną edycję Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, np. zmniejszenia śladu węglowego, polepszenia dobrostanu dzieci i młodzieży, rozwoju przedsiębiorczości.

 

Program składa się z etapu konkursowego i akceleracji. Na początku zbieramy zgłoszenia, zapoznajemy się z działalnością wybranych startupów, a potem komisja sędziowska wybiera firmy, które wezmą udział w akceleracji.

 

Laureaci Startup Impact Program otrzymują wsparcie merytoryczne ekspertów Kozminski Business Hub oraz możliwość przetestowania swoich rozwiązań w środowisku Grupy Żabka. Ścieżka testowania zostaje indywidualnie dostosowania do każdego z młodych przedsiębiorstw, tak by najlepiej rozwinąć ich potencjał. 

 

Poniżej możesz dowiedzieć się więcej o każdej z dotychczasowych edycji.

 

Jakich startupów szukamy?
Czy Twoje rozwiązanie dotyczy:

Zmniejszenia śladu węglowego

Rozwiązania na rzecz przechwytywania i neutralizacji dwutlenku węgla z powietrza.

Rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną.

Rozwiązania z zakresu efektywnego i niskoemisyjnego ciągu chłodniczego dla produktów żywnościowych.

Procesowe, technologiczne, innowacyjne metody ograniczania marnowania żywności w łańcuchu wartości.

horna (3)

Alternatywne rozwiązania dla tworzyw sztucznych nadających się do recyklingu lub kompostowanych (z uwzględnieniem uwarunkowań infrastrukturalnych i prawnych w Polsce) dla opakowań jednostkowych produktów żywieniowych gotowych do spożycia lub podgrzania.

Przyjazne środowisku opakowania jednorazowe do szybkich dań gotowych, mogące wytrzymać ekstremalne warunki – od mroźni do pieca konwekcyjno-mikrofalowego o temperaturze 275 stopni.

Nowy kubek jednorazowy do napojów gorących, niezawierający plastiku, neutralny środowiskowo, z możliwością customowego brandingu.

 

horna (4)

 

Rozwiązania dla szybkiego i innowacyjnego przywracania lub skalowania ochrony drogocennych ekosystemów naturalnych i przeciwdziałania wylesianiu.

Jeśli tak – na pewno chcemy Cię poznać!

Zgłoś się, jeśli:

Masz już prototyp swoich usług lub/i produktów. Może to być MVP –  minimalna wersja produktu, którą można poddać testom.

Masz określoną grupę docelową wiesz, czyje problemy rozwiązuje Twój startup i do kogo chcesz kierować swoją komunikację. 

Nie musisz mieć:

Klientów

Dotrzemy do nich razem

Eksperckiego zaplecza

Możesz skorzystać z naszych możliwości technicznych, marketingowych, prawniczych i innych.

Co możesz zyskać?

Mentoring prowadzony przez wysokiej klasy ekspertów.

Możliwość przetestowania swoich rozwiązań w najszybciej rozwijającej się sieci sklepów typu convenience w Polsce.

Szansę na współpracę ze wszystkimi podmiotami z Grupy Żabka.

Wsparcie dopasowane do potrzeb Twojego startupu.

Zobacz, co działo się w poprzednich edycjach

Dlaczego warto rozwinąć się pod naszymi skrzydłami?

 

Grupa Żabka została utworzona na początku 2021 roku i w jej obrębie funkcjonują: Żabka Polska – największa jednostka biznesowa, skupiająca obszar handlowy, Żabka Future – odpowiedzialna za nowe inwestycje, rozwój biznesu i narzędzi technologicznych oraz Przywództwo Strategiczne – trzy zespoły odpowiedzialne za wyznaczanie kierunków rozwoju całej Grupy poprzez budowanie strategii konsumenckich, personalnych i finansowych. W skład Grupy Żabka wchodzą także firma Maczfit, lider rynku cateringu dietetycznego w Polsce oraz Dietly.pl, wiodąca platforma e-commerce w tym segmencie. Celem Grupy jest tworzenie i łączenie wygodnych i odpowiedzialnych rozwiązań w obszarze convenience, które ułatwiają klientom codzienne życie. Działania w obszarze społecznej i środowiskowej odpowiedzialności Grupa rozwija w sposób strategiczny, integrując czynniki środowiskowe, społeczne i z obszaru ładu korporacyjnego (z ang. ESG) ze strategią biznesową. W ramach strategii odpowiedzialności Grupa Żabka podjęła się zobowiązań m.in. w zakresie dobrego żywienia, usług ułatwiających zrównoważone życie, rozwoju przedsiębiorczości, różnorodności i włączającej kultury organizacyjnej, ładu korporacyjnego oraz dekarbonizacji i cyrkularności.

 

 

Kozminski Business Hub, powstały przy Akademii Leona Koźmińskiego, organizuje ekosystem wsparcia innowacji. Spółka od wielu lat edukuje przedsiębiorców  oraz wspiera nowe i dobrze rokujące biznesy. 

 

Program akceleracyjny KBH cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Do tej pory odbyły się 4 edycje programu, do których za każdym razem zgłosiło się po kilkadziesiąt startupów. Podczas każdej edycji uczestnicy mieli do dyspozycji wsparcie szerokiego grona mentorów. Łącznie w programie akceleracyjnym pracowało 50 ekspertów z różnych dziedzin.

 

KBH co roku stwarza raport Startupów Pozytywnego Wpływu zawierający wypowiedzi ekspertów dotyczące polskiego ekosystemu pozytywnego wpływu, szczegółowe opisy działalności najciekawszych w danym roku startupów oraz informacje odnośnie inicjatyw wspierających ten ruch w Polsce. 

 

Skontaktuj się z nami!

KOZMINSKI BUSINESS HUB

ul. Jagiellońska 59
03-301 Warszawa

NIP: 1132925416

info@kozminskihub.com