Kozminski Business Hub

Wypuścić firmę na szerokie, międzynarodowe wody to, zdawałoby się, nie lada wyzwanie. Ale nie dla uczestników naszego ostatniego Leothonu, którzy 21 listopada 2021 roku podczas całodniowego wydarzenia wymyślali własne rozwiązania na umiędzynarodowienie biznesu.

Wypuścić firmę na szerokie, międzynarodowe wody to, zdawałoby się, nie lada wyzwanie. Ale nie dla uczestników naszego ostatniego Leothonu, którzy 21 listopada 2021 roku podczas całodniowego wydarzenia wymyślali własne rozwiązania na umiędzynarodowienie biznesu.

Tym razem zabrakło pizzy, masaży i innych hackatonowych dodatków, bo wydarzenie przeprowadzono w formule online. Nie ma jednak tego złego – dzięki innej formie w Leothonie udział wzięły międzynarodowe zespoły. Studenci ALK pracowali w grupach razem z nowymi kolegami i koleżankami z ESCP Business School europejskiej szkoły biznesowej, z którą w ramach partnerstwa KBH zorganizowało maraton.

Leothonowcy mieli za zadanie przedstawić rozwiązanie dla jednej z dwóch kategorii:

  1. Own Business Idea, w której studenci sami wybierali biznes, który chcą umiędzynarodowić,
  2. Rent like home – w  której uczestnicy musieli przedstawić model umiędzynarodowienia tego polskiego startupu zajmującego się wynajmem ponad 700 mieszkań w 8 miastach w Polsce.

Do pracy uczestników zagrzewali znakomici goście: René Mauer, Aleksandra Przegalińska-Skierkowska. Pod ich okiem powstawały rozwiązanie, które następnie oceniło Jury. Decyzją sędziów spośród wszystkich 8 zespołów, zwycięzcami zostali: 

  • W I kategorii: Riders on the storm (Rishi Jain, Maximilian Jansen, Jules Langerd, Sofia Maria Bidini, Bernardo Santos) zaproponowali aplikację dla mieszkańców miast, za pomocą której łatwiej będzie uzyskać dostęp do używanych rowerów.
  • W II kategorii: Meatballs (Julia Borawska, Oliwia Wojcieszuk, Aleksander Czerny, Maxime Ronsin, Ludovico Sarno, Elena Montironi) zaproponowali dołączenie do grupy docelowej studentów i pracowników, a tym samym poszerzenie oferty o długoterminowy wynajem mieszkań.

Nagroda dla zwycięskich zespołów, ufundowana przez obie uczelnie partnerskie, to wyjazd do jednego z 6 miast, w których ESCP Business School posiada swoje kampusy. Jeszcze raz gratulujemy i mamy nadzieję, że wygrana w konkursie stanie się dla uczestników Leothonu świetną motywacją do dalszego rozwoju. 

Dziękujemy wszystkim zespołom za wzięcie udziału w wydarzeniu i stworzenie inspirujących pomysłów. Mamy nadzieję, że wszyscy bawiliście się tak samo dobrze jak my  – organizatorzy.

Partnerzy wydarzenia

Skontaktuj się z nami!

KOZMINSKI BUSINESS HUB

ul. Jagiellońska 59
03-301 Warszawa

NIP: 1132925416

info@kozminskihub.com